معاون اول رییس جمهور تاکید کرد؛
نقش مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور در دوران جنگ اقتصادی قابل توجه است

جلسه شورای عالی مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی صبح امروز (دوشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی دکتر اسحاق جهانگیری در این جلسه با تاکید بر نقش مناطق آزاد کشور در توسعه بویژه در دوران سخت تحریم ها، اظهار داشت: نقش و جایگاه مناطق آزاد در این برهه حساس برای رفع نیازهای کشور قابل توجه بود و امیدواریم با اصلاحات انجام شده شاهد توسعه فعالیت ها در مناطق آزاد کشور باشیم.

جهانگیری اظهار داشت: جهت گیری اصلی فعالیت ها در مناطق آزاد باید به سمت توسعه صادرات در آینده باشد زیرا این جهت گیری می تواند علاوه بر جذب سرمایه گذاری موجب رونق فعالیت ها در این مناطق شود.

او با قدردانی از دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی و نیز مدیران عامل و اعضای هیات مدیره مناطق آزاد و مناطق ویژه اقتصادی، گفت: تهیه طرح جامع برای مناطق ویژه اقتصادی می تواند توسعه سامان یافته مناطق و در نهایت به ایجاد اشتغال، جذب سرمایه گذاری و توسعه منجر شود.

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر توجه به بودجه مصوب و قوانین از سوی مدیران عامل مناطق آزاد، از دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی خواست تا گزارش عملکرد مبنی بر اجرای تکالیف الزام شده از سوی شورا را در سالهای گذشته ارائه دهند.

در این جلسه که وزرای امور خارجه، فرهنگ و ارشاد اسلامی، دادگستری، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و رییس سازمان حفاظت محیط زیست حضور داشتند، دکتر مرتضی بانک، دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی گزارشی از طرح ها و اقدامات انجام شده در این مناطق ارائه کرد.

در این جلسه علاوه بر تصویب صورت های مالی سال 1398 سازمان های مناطق آزاد کیش، اروند، انزلی، ارس، ماکو و چابهار، اعضا با طرح جامع مناطق ویژه اقتصادی کازرون، بانه، کاوه، شهرکرد، دامغان، سرخس، دوغارون و فرودگاه پیام موافقت کردند.

تعداد بازدید:
301
تاریخ:
1399/10/29
منبع:
Powered by DorsaPortal