۱۳۹۷ شنبه ۳۱ شهريور
русский English فارسی
منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی
انزلی
در بازدید دکتر مرتضی بانک از منطقه آزاد انزلی
چهار طرح سرمایه گذاری تولیدی بخش خصوصی با میزان سرمایه گذاری 125 میلیارد ریال و اشتغال 120 نفر افتتاح شد

 
 
 

  

 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی در جریان حضور دکتر مرتضی بانک مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد، چهار طرح سرمایه گذاری تولیدی بخش خصوصی با میزان سرمایه گذاری 125 میلیارد ریال و ایجاد اشتغال مستقیم برای 120 نفر به صورت رسمی افتتاح شدند.

بر این اساس پروژه تولید مواد اولیه خوراک دام و طیور که با فعال سازی سوله ای غیر فعال در شهرک صنعتی شماره 1 و سرمایه گذاری بالغ یک میلیون دلار و اشتغالزایی مستقیم برای 25 نفر به عنوان یکی از سرمایه گذاران خارجی منطقه در زمینه تولید مواد اولیه مکمل های غذایی دام و طیور فعالیت می کند. هدف واحد صنعتی مذکور، صرفاً صادرات بوده و ظرف کمتر از چند ماه از آغاز فعالیت چندین محموله به کشور چین صادرات نموده است. واحد صنعتی فوق الذکر با سه مشخصه سرمایه گذاری خارجی، دانش فنی بالا و همچنین صادراتی بودن از جمله سرمایه گذاریهای منطبق با اهداف سازمان در بخش صنعت می باشد.

از سوی دیگر کارخانه تولید انواع ورق کامپوزیت و رنگ مصنوعی با سرمایه گذاری 30 میلیاردی و اشتغال مستقیم برای 30 نفر در زمینه تولید انواع کامپوزیت و سنگهای مصنوعی فعالیت می کند. شرکت مذکور در ابتدا برنامه تولید داخلی و ارائه محصولات در بازار ایران و نهایتاً صادرات را در دستور کار خود قرار داده است . طی تحقیقات به عمل آمده توسط کادر تحقیق و توسعه این شرکت، منطقه آزاد انزلی به عنوان مکانی مناسب برای تولید این محصول انتخاب گردید. فعالیت شرکت مذکور شامل انجام عملیات هیدروگرافی نماهای داخل و بیرون ساختمان و انواع اجسام تزیینی و همچنین تولید انواع کورین و رله شیت، فایبرگلاس نسوز و مخمل پاشی قابل انجام بر روی انواع قطعات تزیینی می باشد.

بنا بر این گزارش فاز اولیه پروژه احداث کارخانه ساخت مصنوعات چوبی(تولید انواع پارکت و لمینت) با حجم سرمایه گذاری 50 میلیارد ریال و ایجاد اشتغال برای 60 نفر، در شهرک صنعتی شماره 1 منطقه از اواخر سال 94 از سوی بخش خصوصی از طریق فعال نمودن سوله ای غیر فعال در فضایی به میزان 3000 متر مربع آغاز گردید. عملیات ساختمانی پروژه مذکور در مدتی کمتر از 6 ماه انجام یافت و هم اکنون در حال بهره برداری است. واحد صنعتی مذکور با هدف صادرات به کشورهای همسایه با استفاده از مزیت ها و معافیتهای قانونی منطقه راه اندازی گردید و زمینه اشتغالزایی بیش از یکصد نفر را فراهم نمود. شایان ذکر است، واحد صنعتی مذکور در سال 95 با صادراتی بالغ بر 8 میلیون دلار به عنوان یک صادر کننده برتر، کاندیدای دریافت لوح زرین صادر کننده نمونه استانی و کشوری می باشد.

 

واحد تولیدی، تولید دستگاه ازن ژنراتور و ماورای بنفش و همچنین انواع دستگاه تصفیه آب زمینه که با سرمایه گذاری 15 میلیارد ریالی برای 15 نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد نمود؛ به صورت رسمی افتتاح و در مدار تولید قرار گرفت، تولید دستگاههای مذکور که از فن آوری بالا و اشتغالزایی مناسبی برخوردار است، در منطقه آزاد انزلی باعث بی نیازی کشور از واردات ابن نوع از محصولات می باشد.

هیأت عالی رتبه دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد از شرکت تولیدکننده انواع مصنوعات چوبی که با هدف استفاده از مزایا و معافیتهای قانونی مناطق آزاد و با در اختیار گرفتن دستگاه‌های پیشرفته تمام اتوماتیک و مطابق با استانداردهای بین ‌المللی در این منطقه مشغول به فعالیت شده دیدار کردند. این شرکت با استفاده از دانش روز کارشناسان متخصص با استراتژی توسعه صادرات، با 60 میلیارد ریال سرمایه گذاری تا سقف 180 نفر ظرفیت اشتغال در آن وجود دارد و گام نهادن در بازارهای صادراتی کشورهای حاشیه دریای خزر و با تکیه بر مزیت های سازمان منطقه آزاد انزلی در واگذاری زمین در این منطقه مشغول فعالیت است.

آخرین بخش برنامه بازدید دکتر بانک از شهرک صنعتی شماره 2 منطقه آزاد انزلی، دیدار از مجموعه تولیدی سرزمین شاد به عنوان صادر کننده نمونه پوشاک کشور بود که برای 1400 نفر اشتغالزایی مستقیم فرآهم نموده است. مشاور رییس جمهور و مهندس مسرور از خطوط  بخش دانش بنیان این واحد تولیدی که علاوه بر اقدام به طراحی بازیهای رایانه ای، نرم افزار، اپلیکیشن و برند سازی می کند بازدید کرد.

گفتنی است معاون دبیر خانه معاونین و مدیران سازمان و امام جمعه و فرماندار انزلی و تعدادی از مدیران دستگاه های اجرایی ایشان را همراهی می کردند.

 
1396/07/17
منطقه آزاد انزلی، بلوار شهید فاتحی، فاز تجارت و سیاحت، سازمان منطقه آزاد تجاری-صنعتی انزلی
تلفن: 013-34437671-3 فکس: 013-34438006 صندوق پستی : 43355-1145
Powered by DorsaPortal