۱۴۰۰ چهارشنبه ۶ بهمن
русский English فارسی
منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی
انزلی
دكتر حسن روحاني: منطقه آزاد انزلي مي تواند به هاب ترانزيت منطقه تبديل شود

دكتر حسن روحاني: منطقه آزاد انزلي مي تواند به هاب ترانزيت منطقه تبديل شود

 
 
 

به گزارش مديريت روابط عمومي و امور بين الملل سازمان منطقه آزاد انزلي، دكتر حسن روحاني ريس جمهور در پايان بازديد از  منطقه آزاد انزلي با اشاره به جايگاه و نقش مناطق آزاد تجاري در رونق اقتصادي تصريح كرد: مناطق آزاد تجاري بايد به مراكز مهم صادرات كشور تبديل شوند .

وي پس از بازديد از طرح توسعه مجتمع بندري كاسپين و طرح تقاطع غير هم سطح منطقه آزاد انزلي، با بيان اينكه اين منطقه مي تواند به هاب ترانزيت منطقه تبديل شود گفت: سال 94 سال رونق اقتصادي است و براي رسيدن به رونق اقتصادي بايد صادرات غير نفتي بيش از پيش توسعه يابد و مناطق آزاد در توسعه صادرات غير نفتي نقش كليدي دارند.

رييس جمهور مجتمع بندري كاسپين را يكي از بنادر مهم درياي خزر در آينده نزديك خواند و اظهار داشت: قرار است اين بندر با 22 پست اسكله تجهيز شود و ما بايد از مسير درياي خزر براي حمل و نقل كالا حداكثر بهره برداري را انجام دهيم .

دكتر روحاني جمعيت و قدرت اقتصادي كشورهاي حاشيه درياي خزر را مورد اشاره قرار داد و با تاكيد بر اينكه بندر انزلي
مي تواند به هاب ترانزيت منطقه تبديل شود، گفت: تجارت ميان اين كشورها اهميت زيادي دارد و فعال شدن راه آهن مي تواند درياي خزر را به درياهاي آزاد متصل كند.

رييس جمهوري در بخش ديگري از سخنانش به موضوع تالاب بين المللي انزلي به عنوان يك ميراث ارزشمند براي كشور اشاره كرد و اظهار داشت: حفظ محيط زيست اين تالاب از ضروريات است و بايد تمام تلاش ها در راستاي توجه به اين مهم متمركز شود.

وي افزود: اگر مسئله محيط زيست مورد توجه قرار نگيرد، حيات و سلامت و زندگي همه ما در معرض خطر خواهد بود.

 

1394/01/27
منطقه آزاد انزلی، بلوار شهید فاتحی، فاز تجارت و سیاحت، سازمان منطقه آزاد تجاری-صنعتی انزلی
تلفن: 013-34437671-3 فکس: 013-34438006 صندوق پستی : 43355-1145
Powered by DorsaPortal