۱۴۰۰ چهارشنبه ۶ بهمن
русский English فارسی
منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی
انزلی
دكتر روحاني: احداث مجتمع بندري كاسپين و اتصال راه آهن به اين بندر، منطقه و استان گيلان را متحول خواهد كرد

 دكتر روحاني در كنفرانس خبري با حضور اصحاب رسانه در گيلان:

احداث مجتمع بندري كاسپين و اتصال راه آهن به اين بندر، منطقه و استان گيلان را متحول خواهد كرد

به گزارش مديريت روابط عمومي و امور بين الملل سازمان منطقه آزاد انزلي، حجت الاسلام روحاني در نشست خبري با اصحاب رسانه در گيلان در خصوص مجتمع بندري كاسپين بيان كرد: مجتمع بندري كاسپين، بندر بسيار بزرگي در درياي خزر خواهد شد و در فاز نهايي 22 پست اسكله خواهد داشت و اميدواريم چهار پست اسكله آن تا سال آينده، به بهره برداري برسد.

وي اين موضوع را عامل محرك خوبي براي توسعه منطقه آزاد انزلي و استان گيلان اعلام كرد.

دكتر روحاني در پاسخ به سئوالي در خصوص حمايت مالي دولت از منطقه آزاد انزلي براي تسريع در احداث مجتمع بندري كاسپين، با بيان اينكه مناطق آزاد كشور بايد به دولت كمك كنند، خاطرنشان كرد: دو برنامه مهم براي توسعه منطقه آزاد انزلي ضروري است، يكي از آنها تكميل بندر كاسپين بوده كه يك ‌هزار ميليارد تومان براي احداث نياز دارد كه دولت براي تكميل آن كمك مي‌كند و ديگري اتصال راه‌ آهن به منطقه انزلي است كه بسيار حائز اهميت مي باشد، اتصال اسكله مجتمع بندري كاسپين به شبكه ريلي كشور براي گيلان بسيار مفيد ارزيابي مي شود و با احداث بندر و اتصال آن به راه آهن، منطقه آزاد انزلي و استان متحول خواهد شد كه نفع آن براي گيلان و مردم آن خواهد بود.

حجت ‌الاسلام روحاني به بخشي از تصميمات دولت براي استان گيلان اشاره كرد و گفت: راه آهن رشت قزوين حائز اهميت است و تا سال آينده تكميل و به بهره ‌برداري ميرسد؛ بعد از آن بايد اين راه آهن را به بندر انزلي و آستارا متصل كنيم. وي خاطرنشان كرد: مسير انزلي زودتر انجام مي شود؛ همچنين اقدامات اجرايي مسير آستارا كه ايران را به قفقاز متصل مي‌كند، آغاز مي شود و فاينانس و اعتبار لازم را فراهم مي كنيم ولي زمان بيشتري طول مي كشد.

رئيس جمهور با اشاره به ۱۱ كيلومتر باقيمانده آزاد راه رشت به قزوين، تصريح كرد: اين پروژه با اعتبار ۹۰۰ تا ۱۰۰۰ ميليارد توماني تكميل مي شود.

رئيس جمهور با بيان اينكه درياي خزر در محدوده ايران عميق است، گفت: اولويت دولت بهره‌برداري از منابع نفت و گاز مشترك است، مثال آن پارس جنوبي است كه امسال نيز چند فاز جديد از پارس جنوبي افتتاح مي شود. تا پايان دولت يازدهم تمام فازهاي پارس ‌جنوبي افتتاح مي شود.

1394/01/27
منطقه آزاد انزلی، بلوار شهید فاتحی، فاز تجارت و سیاحت، سازمان منطقه آزاد تجاری-صنعتی انزلی
تلفن: 013-34437671-3 فکس: 013-34438006 صندوق پستی : 43355-1145
Powered by DorsaPortal