رفع تصرف 3000 متر از اراضی ملی و ساحلی در منطقه آزاد انزلی


 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی در راستای ساماندهی و آزادسازی اراضی ملی منطقه، از سوی یگان حفاظت از اراضی و اجراییات و مدیریت حقوقی سازمان منطقه آزاد انزلی و با مشارکت مرزبانی بالغ بر 3000 متر از اراضی ملی و نوار ساحلی منطقه آزاد انزلی که با دیوار کشی تصرف شده بود رفع تصرف شد.

سرپرست دفتر مرکزی حراست سازمان منطقه آزاد انزلی با اعلام این خبر بیان کرد : افراد سودجو از طریق دیوارکشی، نصب سیم خاردار و ساخت آلاچیق در روستا های زیباکنار، و چپر پرد پایین اقدام به تصرف اراضی ملی و نوار ساحلی کرده که با دستور قضایی و همکاری نیروی انتظامی، موانع و ساخت و سازهای غیرمجاز ایجاد شده قلع و زمین‌های مورد تصرف آزاد شده است.

 

کریم نظری لزوم همکاری همه شهروندان محدوده را برای حفظ و حراست از اراضی به منظور ایجاد زمینه‌های لازم در راستای توسعه همه‌جانبه در این منطقه با اطلاع‌رسانی به ضابطین قضایی بسیار حائز اهمیت دانست و تاکید کرد: برخورد با تخلفات ساختمانی، جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز، تصرفات اراضی، جلوگیری از برداشت غیرمجاز ماسه و صیانت از جنگل‌ها و منابع طبیعی محدوده منطقه آزاد انزلی از مهم‌ترین اقدامات یگان حفاظت این سازمان است.

گفتنی است در شش ماه گذشته بالغ بر 3 هکتار از اراضی ملی و نوار ساحلی در سطح 28 روستای محدوده منطقه آزاد انزلی رفع تصرف شده است.

 
تعداد بازدید:
47
تاریخ:
1398/03/19
منبع:
Powered by DorsaPortal