معاون فرهنگی،اجتماعی،گردشگری منطقه آزاد انزلی در گفتگو با سایت خبری اقتصاد 24 مطرح کرد:
سازمان منطقه آزاد انزلی در دهه فجر در راستای معرفی اهداف و مقاصد انقلاب اسلامی برنامه‌های تخصصی و افتتاحیه چند پروژه را در دستور کار قرار داده است

به گزارش مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی،دکتر حجت مهدوی،معاون فرهنگی،اجتماعی و گردشگری سازمان در گفتگو با سایت خبری اقتصاد 24 به برنامه‌های دهه فجر انقلاب اسلامی در منطقه آزاد انزلی پرداخت و با اشاره به مجموعه برنامه‌های سازمان منطقه آزاد انزلی در دهه فجر اظهار داشت: امسال در اجرای برنامه‌های دهه فجر در منطقه آزاد انزلی سعی کردیم که کلیشه زدایی کنیم. بنا را بر تولید محتوا، نوآوری و حرکت‌های رو به جلو گذاشتیم و بالغ بر 14 تا 15 برنامه را در خلال دهه فجر جمهوری اسلامی تنظیم کردیم که بخشی از برنام‌ها تخصصی است.

او با اشاره به لیست برنامه‌های دهه فجر تصریح کرد: در سومین روز از دهه فجر مراسمی در راستای واکاوی جامعه شناسی سیاسی انقلاب ایران داریم که از یک جامعه شناس در این برنامه دعوت شده است.

او ادامه داد: در چهارمین روز از دهه فجر مراسم روز زن را برگزار خواهیم کرد که این روز را نیز به مباحث، اهداف و مقاصد انقلاب اسلامی خواهیم پرداخت. بعد از آن نشست با جوانان پیرامون دستاورد‌های انقلاب اسلامی داریم که نظرات ایجابی و سلبی افراد را در این نشست خواهیم شنید. این برنامه را تنظیم کرده‌ایم که بتوانیم در اثر سنتز آرا به نتایج مطلوب‌تری برسیم.

مهدوی با تاکید براینکه این برنامه‌های ورزش سه گانه در ویژه برنامه‌های دهه فجر در منطقه آزاد انزلی گنجانده شده، گفت: در دومین روز از برنامه‌های دهه فجر نشست ادبی برگزار کردیم که از نویسندگان و شاعران انقلاب اسلامی، ادبیات مقاومت، اعتراض و انکار که از انزلی و شهر‌های اطراف افرادی به این مراسم دعوت کردیم.

 

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد انزلی با اشاره به نشست دهه فجر با دریانوردان منطقه گفت: در این نشست هم مباحث مربوط به صنعت گردشگری دریامحور مطرح خواهد شد و هم به نقش دریانوردان در انقلاب اسلامی پرداخته می‌شود.

وی افزود: همچنین نشستی با مدافعان و همیاران سلامت کشور خواهیم داشت و از کسانی که در این مسیر شهید شدند یا به جراحات مبتلا شدند و یا خدماتی را در این زمینه تولید کردند، تقدیر خواهیم کرد.

مهدوی خاطرنشان کرد: در مجموعه برنامه‌های دهه فجر منطقه آزاد انزلی نشستی با فعالان قبل از انقلاب از هر نحله و جبهه‌ای خواهیم داشت و در کنار آن به برگزاری یادواره شهدا نیز اهتمام می‌کنیم.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد انزلی از دیگر برنامه‌های دهه فجر را برگزاری جشنواره تالاب انزلی خوانده و گفت: پرداختن به مسائل و مشکلات زیست محیطی تالاب را هم در برنامه‌های دهه فجر گنجانده‌ایم. به هر حال همه این وظایف در زمره وظایف انقلابی قرار می‌گیرد که باید با استذکار جلو ببریم.

وی افزود: در ویژه برنامه‌های دهه فجر نور افشانی آسمان منطقه را نیز خواهیم داشت و از یکی از قاریان بین المللی دعوت کرده‌ایم که فردا برای قرائت قرآن می‌آیند.

مهدوی با تاکید بر اینکه تلاش کردیم از اقشار مختلف در مراسمات دهه فجر بهره ببریم، گفت: از کودک و نوجوان و پیر و جوان و کسانی که خاطرات و ره‌آوردی از انقلاب اسلامی دارند، به این برنامه‌ها دعوت کرده‌ایم. ما به لحاظ جهانی و مشکلات اقتصادی در ابر بحران به سر می‌بریم و امیدواریم از دل این نشست‌ها بتوانیم به نتایج خوبی برسیم و انقلاب اسلامی را آسیب شناسی کنیم.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد انزلی در پایان خاطرنشان کرد: در اواسط دهه فجر ما چند برنامه افتتاحیه پروژه‌های اقتصادی، تجاری و تولیدی خواهیم داشت. روز گذشته افتتاح سالن فرهنگ و آموزش در سازمان منطقه آزاد انزلی را داشتیم که برای ما بسیار اهمیت داشت. در حوزه بوم گردی نیز افتتاحیه داریم که از این دست برنامه‌ها نیز دهه فجر انجام خواهد گرفت.

تعداد بازدید:
1448
تاریخ:
1399/11/14
منبع:
Powered by DorsaPortal