• ساعت : ۰۹:۵۵
  • تاريخ :
     ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ 
  • تعداد بازدید : 313
  • کد خبر : ۱۹۴۱
عبدالملکی:
مناطق آزاد به محل تجمع سرمایه‌گذاران تبدیل شده است
تا پایان سال باید حداقل 400 طرح سرمایه‌گذاری اجرایی شود
مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با اشاره به اینکه مناطق آزاد به مقصد ورود سرمایه تبدیل شده‌اند، اظهار داشت: آمارها می‌گوید روند ورود سرمایه در حالت فراینده‌ای قرار دارد و می‌توان از عنوان «جهش سرمایه‌گذاری» برای آن استفاده کرد؛ اگرچه در وضعیت مطلوب هستیم اما با نقطه ایده‌آل فاصله داریم.

به گزارش مدیریت روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، جلسه ستاد جهش سرمایه‌گذاری با حضور حجت‌الله عبدالملکی، دبیر شورایعالی و معاونین اقتصادی مناطق آزاد کل کشور در مشهد مقدس به مدت دو روز برگزار شد.

حجت‌الله عبدالملکی در آغاز این نشست اظهار داشت: در این فرصت کم باقیمانده تا پایان سال باید تلاش‌ها را مضاعف کنیم؛ در این 1.5 ماه باید به اندازه سه ماه کار کنیم تا نتایجی که انتظار داریم در اردیبهشت ماه حاصل شود، در همین اسفند ماه به نتیجه برسد و پرونده سال مالی به شکل مطلوبی بسته شود.

عبدالملکی با اشاره به اینکه مناطق آزاد به مقصد ورود سرمایه تبدیل شده‌اند، اظهار داشت: آمارها می‌گوید روند ورود سرمایه در حالت فراینده‌ای قرار دارد و می‌توان از عنوان «جهش سرمایه‌گذاری» برای آن استفاده کرد؛ اگرچه در وضعیت مطلوب هستیم اما با نقطه ایده‌آل فاصله داریم.

وی گفت: اقدامات در خور توجهی برای «بهشت سرمایه‌گذاری»  انجام شده و اگر مناطق آزاد را به محل حضور سرمایه‌گذارها تبدیل کنیم، نگاه‌ها نسبت به این مناطق کاملا تغییر خواهد کرد.

مشاور رئیس جمهور از ارائه گزارش چندی پیش به آیت‌الله رییسی خبر داد و گفت: هفته گذشته نتیجه اقدامات انجام شده در یک سال اخیر را به آقای رییس جمهور ارائه کردم؛ بسیار خرسند و امیدوار شدند و گفتند حتی یک ساعت را هم در خدمت به مردم و تسهیل فرایند سرمایه‌گذاری از دست ندهید.

عبدالملکی با اشاره به اینکه دائم با سرمایه‌گذاران در تعامل باشید، گفت: منتظر حضور و درخواست جلسه سرمایه‌گذاران نمانید؛ شخصا به آنها مراجعه کنید و زمان را از دست ندهید؛ از طریق رسانه‌ها و فضای مجازی برای آنها جذابیت سرمایه‌گذاری ایجاد کنید.

وی همچنین خطاب به معاونین مناطق تاکید کرد: سرمایه‌گذاران هر طرحی را ارائه کردند استقبال کنید؛ اینگونه نباشد که صرفا از میان 1000 بسته ارائه شده حق انتخاب داشته باشند.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با بیان اینکه تا پایان سال باید حداقل 400 طرح سرمایه‌گذاری اجرایی شود، گفت: مشکلات و موانع سر راه سرمایه‌گذاران را مرتفع کنید و اجازه ندهید در چالش‌های بین دستگاهی معطل بمانند؛ پیگیری‌های لازم را انجام دهید تا طرح‌ها به مرحله اجرا و احداث برسد.

عبدالملکی، سال 1403 را سالی امیدآفرین برای مناطق آزاد پیش‌بینی کرد و از معاونین اقتصادی مناطق خواست که هر منطقه 30 بسته جدید طراحی و در فروردین ماه سال جدید به سرمایه‌گذاران معرفی کنند.

لازم به ذکر است، در این جلسه هر یک از معاونین اقتصادی مناطق به ارائه گزارش درخصوص اقدامات انجام شده پرداختند و کلیه طرح‌ها به تفکیک مناطق بر مبنای «تقاضای سرمایه‌گذاری» «طرح‌های تایید شده، عقد قرارداد شده و تحویل زمین شده» و سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی تحقق یافته و صادرات و… مورد بررسی قرار گرفت.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.1.8.0
    V6.1.8.0