دسترسی سریع
شکایات و اعلامات

« بسمه تعالی »


اداره کل نظارت و ارزیابی عملکرد سازمان منطقه آزاد تجاری-صنعتی انزلی در راستای تکریم ارباب رجوع و نظارت بر فعالیتهای سازمان در جهت بهبود مستمر وضع موجود، آماده دریافت هرگونه شکایات، اعلامات، پیشنهادات و انتقادات از عملکرد مدیران و کارکنان این سازمان از سوی کلیه فعالان اقتصادی و شهروندان محترم به صورت حضوری و غیر حضوری می باشد.

چنانچه از نحوه ارائه خدمات هریک از کارکنان، مدیریت ها وادارات تابعه سازمان منطقه آزاد تجاری- صنعتی انزلی در زمینه های نقض قوانین، کوتاهی یا عدم انجام وظیفه، اطاله رسیدگی، عدم پاسخگویی یا ضعف در ارائه خدمات، شکایتی داشته و شخصا ذینفع آن می باشید، شکایت خود را به یکی از صور ذیل ثبت نموده تا وفق قوانین و مقررات به آن رسیدگی و پاسخ لازم ارائه گردد.

1) ارایه شکایات و اعلامات به صورت حضوری

اداره کل نظارت و ارزیابی عملکرد سازمان منطقه آزاد تجاری- صنعتی انزلی جهت دریافت اخبار و اطلاعات از مسایل و مشکلات فعالان اقتصادی و سایر شهروندان ، طرح ملاقات حضوری با مدیر کل مربوطه را اجرا نموده بطوریکه اشخاص مذکور می توانند در روزهای دوشنبه هر هفته از ساعت 9 الی 12 با مراجعه به اداره کل نظارت و ارزیابی عملکرد واقع در طبقه پنجم ساختمان اداری سازمان منطقه آزاد انزلی، نسبت به ارایه شکایات، اعلامات به صورت حضوری اقدام نمایند.

2) سامانه پیام کوتاه : شهروندان و فعالان اقتصادی همچنین می توانند شکایات و اعلامات خود را جهت رسیدگی از طریق سامانه پیام کوتاه به شماره 50002981 ارسال نمایند.

3) وب کیوسک : فعالان اقتصادی و سایر شهروندان می توانند شکایات و اعلامات خود را از طریق دستگاه وب کیوسک مستقر در طبقه ی اول ساختمان اداری منطقه آزاد انزلی ثبت و پیگیری نمایند .

4) صندوق دریافت شکایات و اعلامات : در راستای تسهیل در ارایه شکایات و اعلامات از سوی فعالان اقتصادی و شهروندان، صندوق هایی در مجتمع های فاز تجارت وگردشگری، شهرک های صنعتی محدوده منطقه، مرکز نمایشگاهها و همایش ها و ساختمان اداری منطقه آزاد انزلی تعبیه گردیده است.

5) ثبت شکایات و اعلامات در سامانه

در راستای اجرای ماده 25 قانون ارتقای سلامت اداری و مقابله با فساد مصوب 07/08/1390 مجمع تشخیص مصلحت نظام ، سامانه رسیدگی به شکایات و اعلامات سازمان منطقه آزاد تجاری-صنعتی انزلی ، در دو بخش شکایات و اعلامات ایجاد گردیده است:

5-1) شکایات: لطفا در زمان ارایه شکایات به نکات زیر توجه فرمایید.

v شکایات باید مدلل و مستند باشد. بدیهی است مسئولیت قانونی مطالب اظهارشده بر عهده شاکی خواهد بود و شکایت هایی که دارای اطلاعات ناقص و یا نادرست بوده و یا مشخصات شاکی ناقص و یا هویت وی احراز نشود ، رسیدگی نخواهد شد .

v هنگام ورود اطلاعات ، حتماٌ شماره تلفن همراه خود را وارد نمایید تا امکان ارسال کد پیگیری و اطلاع رسانی مراحل مختلف رسیدگی شکایت به شما فراهم گردد. لازم به ذکر است در نگهداری شماره پیگیری و عدم افشای آن به دیگران دقت و توجه لازم را داشته باشید.

v در شکواییه علاوه بر بیان خواسته بصورت مشخص و شفاف؛ از پراکنده گویی و کلی گویی خودداری نمایید.

v مفاد شکایت مستند به قوانین ، مقررات جاری و ابلاغی سازمان منطقه آزاد تجاری- صنعتی انزلی باشد.

v مدارک لازم و مثبته مندرج در شکواییه را ضمیمه شکایت نمایید.

v درخواستهای اشتغال، کمکهای مالی، مساعدت و نظایر آن که از طریق این سامانه ارسال گردد، قابل پیگیری، رسیدگی و اظهار نظر نبوده و ترتیب اثر داده نخواهد شد.

v در صورتی که قبلاَ شکایت خود را به روش دیگری اعم از حضوری، مکاتبه پستی و ... ارسال نموده اید و موضوع شما در حال رسیدگی است ، ‌از ارسال مجدد شکایت خودداری نمایید .

v در صورتی که مشخص گردد شکایت مغرضانه بوده و شاکی تعمدا" اقدام به طرح شکایت بی اساس و خلاف واقع علیه کارکنان این سازمان نموده است؛ موضوع قابل رسیدگی نبوده و اقامه دعوا در مراجع ذیصلاح بر علیه شاکی برای مشتکی عنه محفوظ می باشد.

5-2) اعلامات :

در مواردی که به عنوان یک فعال اقتصادی و شهروند وظیفه مدار، قصد اعلام آسیب یا سوء جریان در محدوده منطقه را دارید، موضوع را از طریق بخش اعلامات ثبت نمایید.

ورود به سامانه ثبت شکایات و اعلامات 

 
 


تاریخ به روز رسانی:
1400/11/11
تعداد بازدید:
1099
Powered by DorsaPortal